Ziemassvētku sajūtas citā valstī

Dzīvojot Latvijā, mums ir tā laime izjust visus četrus iespējamos gadalaikus. Mums ir pavasaris ar smaržojošiem ziediem un kokiem, vasara ar savu siltumu un aktivitātēm, rudens ar savu košumu un dāsnumu, kā arī ik pa laikam mums paveicas izbaudīt satriecoši sniegotu un skaistu ziemu. Dzīvojot Alūksnē, ziemas jautājums pat ir vairāk jūtams nekā citviet Latvijā, jo pie mums sniegs parasti ir vairāk un biezākā kārtā. Taču atšķirībā no citām valstīm, mums Ziemassvētku rotāšanās tradīcija vēl nav tik bagātīga kā daudzviet ārzemēs. Latvijā, tai skaitā Alūksnē, parasti izrotā nedaudz ielas, uzliek galveno egli un vēl šur tur pa kādam akcentiņam, bet tādu tiešām svinīgu noskaņa mums jāmēģina radīt pašiem, jo tās dekorācijas, kuras uzliktas, neizskatās tik krāšņi, kā tas mēdz būt ārzemēs.

ziemassvetki Man ir laimējies ar draugiem savulaik iegādāt lētas aviobiļetes un piedzīvot pirms Ziemassvētku laiku Vācijā. Pat salīdzinoši nelielās pilsētās tas ir laiks, kad visa pilsēta mirdz un laistās, pat negādājot ierastās dāvanas, tā svētku sajūta tevi pavada visu laiku. Tā vien gribas ieiet kādā kafejnīcā, paņemt siltu tēju vai karstvīnu, grauzt piparkūkas un skatīties uz to, cik skaisti viss izdekorēts. Ja vēl pa vidu snieg sniegs- tā vispār ir fantastiska sajūta!

Mana draudzene šajā laikā ir pabijusi arī kādā no arābu valstīm. Bahreina skaitās viena no modernākajām arābu valstīm, un kaut arī šajā valstī pamatā ir islamticīgie, arī viņu ielas uz Ziemassvētkiem bija dekorētas ar svētku rotājumiem. Tas tāpēc, ka viņiem daudz tūristu, un lai ļautu justies mājīgāk, viņi izrotā pilsētu. Bet pavisam arī iespējams, ka izrotā tāpēc, ka vienkārši tumšajā diennakts laikā tas izskatās ļoti skaisti. Par šo valsti vairāk var uzzināt www.bahrain.com, jo arī man draudzenes stāstītais ir radījis sajūtu, ka gribas pabūt šajā vietā un palūkoties uz pasauli citādāku skatienu.

Protams, dzīvošana tur noteikti nebūs tā lētākā, jo valsts ir attīstīta un viņu algu līmenis ir krietni pārāks par Latvijā zināmo, tomēr, ja jau izdodas iekrāt kādu summu, tad atliek vien atrast lētas aviobiļetes un doties palūkoties, kas tur vēl ir tik īpašs.

Tomēr, kamēr es vien esmu tepat, Alūksnē, man atliek vien svētku sajūtu radīt pašai. Tam nepieciešama radošā izdoma, mazliet ieguldījumi un pašas darbs. Interneta plašumi, bet jo īpaši www.google.lv, pat neslēpj visas idejas, ko varam realizēt paši, lai radītu Ziemassvētku noskaņu savās mājās, ap tām, un varbūt mūsu izdoma tik ļoti aizraus citus, ka arī viņi savu mājokli izdekorēs. Kā saka, ja pašvaldība šādam nolūkam taupa līdzekļus, tad atliek vien pašiem ķerties pie lietas.

Starp citu, ārzemēs arī tas ir pieņemts, ka bez pilsētas domes, arī iedzīvotāji paši savas mājas dekorē. Pamatā izmanto spuldzīšu virtenes, taču arī citas idejas nav peļamas, sākot ar sniegavīriem, egļu vainagiem, bumbiņām un beidzot ar dažādām lentītēm un citiem dekoratīviem elementiem. Tā kā – aiziet! Lai mums visiem ir priecīgs noskaņojums!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *