Tuvojas apkures sezona – laiks padomāt, kā taupīt naudu, lai samaksātu rēķinus

Ziema un sniegs var sagādāt daudz prieka un jautrības. Tomēr šis gadalaiks nāk arī ar savām rūpēm, jo jārēķinās, ka būs daudz papildus izdevumu, kas vasaras sezonā nav aktuāli.

Vieni no lielākajiem izdevumiem ziemā iedzīvotājiem gan pilsētās, gan laukos ir par apkuri. Tie, kuriem ir malkas apkure un savs īpašums, kurā šos krājumus sagādāt, ir priviliģētākā situācijā. Pārējiem jārēķinās ar ikmēneša maksājumiem par apkuri.

malkasAtkarībā no tā, cik liela ir dzīvojamā platība, un kāda veida apkure ir pieslēgta, rēķini var būt no dažiem desmitiem eiro līdz pat vairākiem simtiem. Tiem, kuri jau tāpat dzīvo uz iztikšanas robežas un bažījas par katru negaidītu tēriņi, ir īstais laiks pārskatīt savus izdevumus, lai atrastu iespēja ietaupīt. Tādā veidā varēs vieglāk pārdzīvot auksto sezonu, neiekrājot parādu par apkuri.

Kā optimizēt ģimenes budžetu?


Ir jāatrod tie naudas tēriņi, kas ir nelietderīgi, nepamatoti un pārspīlēti.

Katra pozīcija, kurai tiek novirzīti savi ienākumi, rūpīgi jāizanalizē, lai saprastu to lietderību. Ja tā ir tikai iegriba vai modes lieta, ko var aizstāt ar kaut ko, kas tik dārgi nemaksā, vai varbūt vispār var atteikties, tad tas noteikti jādara.

Varbūt pārāk bieži ēdat ārpus mājas?
Maksājat par stāvvietu, ko neizmantojat?
Abonējat presi un žurnālus, lai gan visu var izlasīt internetā?

Tie ir tikai daži piemēri, kādi naudas zagļi var atrasties jūsu budžetā.

Vēl viens veids, kā ietaupīt var tie, kuriem ir vairākas kredītsaistības, ir kredītu apvienošana. Par šo izdevumu samazināšanas veidu esmu ieguvusi vairāk informācijas, jo to izmantoja mani vecāki, jo vēlējās ietaupīt, lai veiktu remontu mājās.

plānotais remontsAr kredītu apvienošanu viņi varēja samazinat savus regulāros izdevumus par vairākiem desmitiem eiro. Ietaupīto naudu viņi atlika remontam, ko plānoja veikt vasarā. Vairāk nekā pus gada laikā šādi viņi iekrāja vairākus simtus eiro, ar ko pietika, lai dzīvoklī tiktu īstenots labs kosmētiskais remonts.

Kredītu apvienošana ļauj vairāku kredītlīgumu vietā iegūt vienu jaunu aizdevumu ar daudz izdevīgākiem nosacījumiem un mazāku ikmēneša maksājumu. Apvienot var visa veida kredītus – ātros, patēriņa, līzingu, hipotekāro.

Atliek tikai atrast aizdevēju, kurš piedāvā izdevīgākos nosacījumus – procentu likmi, atmaksas termiņu. Mani vecāki izvēlējās aizdevēju “Latvijas Hipotēka”, kas piedāvā tiešām zemu procentu likmi un elastīgu atmaksas termiņu. Kredītu apvienošanai par ķīlu tika izmantots vecāku dzīvoklis.

kamīns Pēc pieciem gadiem, kad kredīta atmaksa būs pabeigta, dzīvoklis atkal būs bez pagūtinājumeim. Vecāki bija ļoti apmierināti ar kredītu apvienošanu, jo katru mēnesi varēja daudz efektīvāk rīkties ar saviem ienākumiem, novirzot tos citām vajadzībām. Tajā skaitā arī kurināmā iegādei, jo dzīvoklī bija malkas apkure, jo viņi dzīvo vecā tipa dzīvokļu mājā manā dzimtajā Alūksnē.

Es gribēju par šo naudas ietaupīšanas veidu pastāstīt arī citiem, kuri varbūt jūt kredītu sloga smagumu un arī domā, kā ziemā vispār samaksāt rēķinus. Ir vērts parēķināt, kāds būs ietaupījums, ja veiksiet kredītu apvienošanu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *