Sava māja – ilgi lolots sapnis

 

Par savu kaktiņu un stūrīti zemes latvieši sapņojuši un cīnījušies jau gadsimtiem. Sava zeme, sava sēta, pagalms, māja – tās ir vērtības, ka ir asinīs katram latvietim, jo mēs esam viensētnieki, zemnieki un dabas cilvēki.

To nespēj mainīt pat modernais 21. gadsimts, kad liela daļa cilvēku saskrējuši lielpilsētās. Dvēselē tas zemes un savas mājas aicinājums jau paliek. Un daudzi tam arī ļaujas. Vairāki mani draugi, kuri studēja un strādāja Rīgā, ir atgriezušies Alūksnē un veido te savas ģimenes. Kāpēc? Jo te sapni par savu māju, sētu un pat dārziņu var īstenot daudz vienkāršāk.

īpašums Pamēģiniet pilsētā iegādāties māju! Parastam cilvēkam tas nav lemts. Bet Alūksni nevarētu skaitīt pie lielajām pilsētām, te tomēr ir tāda lauku nostaļģija, daudz labu īpašumu, bet tajā pašā laikā ir iespēja justies kā pilsētas daļai. Un īpašumu cenas ir daudz pieejamākas. Tāpēc šoreiz gribu uzrunāt tos, kuri domā, vai doties projām no pilsētas.

Vai atgriezties dzimtajā pusē? Ar vairākiem zināmiem piemēriem varu apliecināt, ka tas ir pareizs lēmums, kas ļāvis jaunajām ģimenēm iegādāties savas mājas, iekopt savu sētu, kur ir telpa bērniem, domām, darbiem, ir gana svaiga gaisa, plašuma un arī miera, kad tas nepieciešams.

Ārpilsēta vienmēr paģēr daudz darba, bet jaunība ir īstais laiks, kad uzsākt to darīt, jo vēl ir veselība, entuziasms, idejas. Mazpilsētās un laukos ir daudz lētu īpašumu, jo tie ir bijuši neapdzīvoti un nekopti. Tā ir lieliska iespēja par saprātīgu samaksu iegūt savu katiņu, kur veidot tādu ģimenes mājvietu, kādu vēlaties.

Jā, viss varbūt nebūs vienā dienā. Varbūt paies vairāki gadi, kamēr sakārtosiet māju un apkārtni. Bet tas viss būs jūsu. Tā ir liela piepildījuma sajūta. Es ar lielu prieku skatos, ka arī Alūksnes pusē ik pa laikam kāds vientuļš īpašums atkal atgūst dzīvību.

Un daudzos gadījumos pamanu, ka tajos rosās tieši jauni cilvēki. Kāds nolemj kaut ko ražot vai izgatavot, citam atrodas darbs vietējās institūcijās, bet kāds ļāvies lauksaimniecības vilinājumam.

dārzs Nesen tieši biju uz dārza svinībām pie radiniekiem, kuri atgriezušies no Rīgas Alūksnē. Brālēns apprecējās un ar jauno sievu atgriezās šeit, jo jutās noguris no Rīgā valdošā stresa. Dārza svētki bija tāda kā sālsmaize, jo viņi savai iegādātajai mājai bija sakopuši tikai pirmo stāvu, daļa telpu pat vēl stāvēja tukšas.

Dārzs ir lielisks un ideāli piemērots svētkiem. Ciemiņi bija sadāvinājuši vairākas dāvanu kartes, kas palīdzēja jaunajiem saimniekiem iekārtot māju. To skaitā bija divas fromme.lv dāvanu kartes, kas ļauj iegādāties interjera un virtuves lietas, pasūtīt personalizētus mājas aksesuārus. Kāds bija atnācis ar jau iegādātu trauku komplektu un gultas veļu.

Tas viņiem daudz nozīmēja, jo ļāva pieņemt domu, ka viss atnāks pamazām – mantas, remonta beigas, jauns jumts mājai. Vispār jau es domāju, ka dāvanu kartes ir viens no labākajiem veidiem, kā sumināt tos cilvēkus, kuri tikko ievākušies jaunā mājvietā.

Nevar jau zināt, ko un kā viņi vēlas tur iekārtot. Varbūt, ka viņi paši to vēl nezina. Tāpēc dāvanu kartes vienmēr atstāj izvēles brīvību.

Es ieteiktu katram no jums atvērt kādu sludinājumu portālu un izpētīt, cik jūsu dzimtajā pusē maksā īpašumi, kārtīgas mājas. Varbūt, ka arī jums ir pienācis īstais brīdis, lai tiktu pie sava kaktiņa un stūrīša zemes?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *