Kur stāties grūtniecības uzskaitē un aprūpē?

Veselības aprūpes pieejamība un kvalitāte ir viens no svarīgiem tematiem, ko skar veselības aprūpes sistēmas nemitīgās reformas, kas pacientiem var sagādāt ne mazums neērtību. Lielākajās pilsētās iedzīvotāji īpašas izmaiņas nejūt, jo tur veselības aprūpes iestāžu ir daudz.

Lielākā neziņā ir mazāko pilsētu un pat lauku teritoriju iedzīvotāji, jo tur veselības aprūpes pakalpojumu pieejamībā ir būtiskas izmaiņas. Alūksne šajā ziņā nav tajā sliktākajā situācijā, jo šeit ir slimnīca un poliklīnika, arī daži privātie speciālisti. Tomēr ne visās situācijās pacienti jūtas droši un pārliecināti, ka šeit var sagaidīt pašu labāko veselības aprūpi.

Par veselības aprūpes kvalitāti īpaši jādomā grūtniecēm

grutniecibaJa ikdienā, kad apmeklējam ģimenes ārstu vai ejam nodot analīzes, par to īpaši neaizdomājamies, tad grūtniecība noteikti ir tas brīdis, kad sākam par to domāt, jo savam mazulim gribam tikai to pašu labāko. Parasti, pirms stāties grūtniecības uzskaitē pie kāda speciālista, topošie vecāki ievāc informāciju par speciālistiem, arī meklē atsauksmes, lai zinātu, ka izvēlas pašu labāko.

Alūksnē ir pieejami vairāki speciālisti, pie kuriem var stāties grūtniecības uzskaitē. Tas nozīmē, ka topošajiem vecākiem ir izvēles iespējas tuvu dzīvesvietai. Tomēr ne visi topošie vecāki to izvēlas, jo apjūk pretrunīgajā informācijas klāstā. Ja pameklē tīmeklī, tad var atrast dažādas atsauksmes par Alūksnē pieejamajiem ginekologiem. Daļa pacientu ir pilnībā apmierināti ar saņemtajiem pakalpojumie, tomēr gana bieži nākas lasīt viedokļus, kas ir pavisam pretēji.

Alūksne vai tomēr Rīga?

 

Tāpēc nav nekāds brīnums, ka jaunā māmiņa, kura tikko uzzinājusi par grūtniecību, šaubās. Mana māsa bija viena no viņām. Pirms diviem gadiem viņa uzzināja, ka gaida savu pirmdzimto. Tajā laikā viņa vēl studēja Rīgā un bieži braukāja no Alūksnes uz Rīgu. Tāpēc bija apjukusi, kur labāk stāties uzskaitē.

Lai arī Alūksnē speciālisti bija pieejami, viņa tomēr izlēma par labu Rīgai, jo uzskatīja, ka tur veselības aprūpes iestādes būs aprīkotas ar daudz kvalitatīvāku un daudzveidīgāku aparatūru, speciālistiem būs lielāka pieredze, kā arī viņu mulsināja pretrunīgās atsauksmes par Alūksnes speciālistiem.

Mūsdienīgākā diagnostika ir ļoti nozīmīga

 

Un māsa noteikti nenožēloja, ka izvēlējās poliklīniku Rīgā ar labu reputāciju un ginekoloģi, kura bija viņas uzticības persona. Un viņa bija ļoti priecīga, ka klīnikā bija pats jaunākais un modernākais aprīkojums. Piemērotā mazuļa vecuma posmā bija veicama ne tikai tradicionālā ultrasonogrāfija, ko nodrošina valsts apmaksātā aprūpe, bet arī par atsevišķu maksu pieejama 3D un pat 4D ultasonogrāfija, kas ļāva daudz skaidrāk un detalizētāk ieraudzīt savu mazulīti, gūt sirdmieru, ka ar viņu viss ir vislabākajā kārtībā. Kvalitatīva ultrasonogrāfija un labs speciālists, kurš spēj analizēt attēlu, ir viens no būtiskiem grūtnieču uzraudzības aspektiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *