Kā bērniem pavadīt savu brīvo laiku?

brīvs laiksMan prieks redzēt, ka Alūksnē dzīvība kūsā, uz ielām redzu daudz jauno māmiņu ar ratiņiem. Tas nozīmē, ka nav jāsatraucas par to, vai būs jaunā paaudze, kas aizpildīs skolas solus. Visi šie mazie bērniņi dažu gadu laikā būs jau skolēni, kuriem būs kādas intereses, hobiji, aizraušanās. Un tad viņiem visiem vajadzēs piedāvāt dažādas iespējas sevi nodarbināt, produktīvi pavadīt savu laiku un pilnveidoties. Un šajā ziņā Alūksnei vajadzētu vēl vairāk paplašināt iespējas, kas vērstas tieši uz jaunākās paaudzes izglītošanu un kvalitatīvu nodarbināšanu.

Sports ir visa pamats

 

sports bērniemLai arī kādas būtu bērnu un skolēnu intereses, visa pamatā ir jābūt kustībai. Aktīvs un veselīgs dzīvesveids ir jāstimulē jau no bērnības, parādot bērniem to, cik daudzveidīgs un interesants var būt sports. Lai gan šīs tradīcijas sākas ģimenē, turpinās skolā, tām arī jāpielāgo pilsētas vide, jārada sporta laukumi, drošās teritorijas, kur bērni var skrituļot, braukt ar riteņiem, spēlēt komandu spēles. Arī pašiem mazākajiem vajag aprīkotus spēļu laukumus, kas ļauj jebkurā laikā būt svaigā gaisā un izkustēties. Pilsētai ir jāveicina, lai jaunākā paaudze varētu pietiekami nodarboties ar daudzveidīgām sporta aktivitātēm.

Ko darīt vasarās?

 

vasara Ne tikai pilsētās, bet arī lauku teritorijās ir aktuāls jautājums par to, kā kvalitatīvi nodarbināt bērnus un skolēnus vasarā un citos brīvlaikos, jo vecākiem visbiežāk ir jāstrādā. Ne vienmēr ir kāds, kurš var pieskatīt. Un ne vienmēr šī formālā pieskatīšana ir salīdzināma ar kvalitatīvu laika pavadīšanu un bērniem piemērotiem apstākļiem. Bērniem jau gan gribas baudīt vasaru, gulēt ilgi, spēlēties un jautroties. Bet tam vajadzīga arī kāda saturīga forma. Tāpēc vajadzētu piedāvāt dažādas aktivitatātes, dienas nometnes bērniem, nodarbības un radošās darbnīcas. Vispār vasarai tiešām ļoti piemērotas ir daudzveidīgas un lieliskas bērnu nometnes, kas ļauj bērniem uz vairākām dienām nomainīt vidi, izmēģināt kaut ko jaunu, arī vecāki var atpūsties.

Rūpes par bērnu labsajūtu ir primāras

 

Es domāju, ka katrā pilsētā prioritāte ir tieši jaunā paaudze, jo viņi ir mūsu nākotne, viņi veidos mūsu sabiedrību pēc divdesmit gadiem. Tāpēc ir vērts ieguldīt viņos gan laiku, gan naudu. Un, ja par viņiem rūpējas sava pilsēta, tad viņi arī ir motivēti vēlāk veidot savu dzīvi šajā vietā, izvēlēties to par savas ģimenes mājvietu. Tagad no mazajām pilsētām un laukiem cilvēki brauc projām, jo grib vairāk iespēju. Bet, ja viņi redzēs, ka visas iespējas labai un laimīgai dzīvei, bērnu komfortam, izglītībai un attīstībai ir pieejams viņu dzimtajā pilsētā, tad arī gribēs tur audzināt savus bērnus. Alūksne jau daudz paveikusi šajā jomā, veidojot bērniem draudzīgu pilsētu, bet vēl noteikti šajā jomā ir telpa attīstībai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *