Ir pēdējais brīdis sagatavot savu auto ziemai

Droši vien jau visā Latvijā šo pēdējo divu nedēļu laikā būs uzkritušas pirmās sniega kārtas, kas gan pavisam ātri arī pazuda. Arī termometra stabiņš spītīgi turas ap nulli. Un tas liecina par to, ka ir tiešām pēdējais brīdis padomāt par sava auto sagatavošanu ziemai. Un pats svarīgākais noteikti ir riepu nomaiņa. Vasaras riepas vairs nav piemērotas braukšanai šādos mainīgos laika apstākļos, kad vienā dienā līst lietus, bet jau nākamajā var pārsteigt sniega kārtiņa.

Alūksne vienmēr bijusi zināma ar to, ka sniega sega šeit ir bagātīga. Tāpēc arī vietējie iedzīvotāji rūpējas par to, lai viņu automašīnas būt aprīkotas ar labas kvalitātes riepām, kas spēs izbraukt pašus dziļākos sniegus un noturēties arī uz ledus, kas ir neizbēgama ziemas sastāvdaļa uz grants seguma ceļiem.

Vasaras riepas drīkst būt līdz 1. decembrim

ziemas riepasMūsu valsts likumi nosaka to, ka automašīnas ar vasaras riepām satiksmē drīkst piedalīties līdz 1. decembrim. Tomēr visu nosaka tas, kādi ir reālie laika apstākļi – gaisa temperatūra un nokrišņi. Jo no tiem ir atkarīgs, kāds būs brauktuves stāvoklis. Ir bijuši gadi, kad Alūksnē stabila ziema iestājusies jau oktobra beigās, bet citus gadus vēl ap Ziemassvētkiem ir plusi un līst lietus. Tomēr 1. decembis ir pēdējais datums, kad vasaras riepas ir jānomaina pret ziemas riepām. Un labāk to izdarīt ātrāk, lai parūpētos par savu un citu satiksmes dalībnieku drošību, kā arī nebūtu jāsaka, ka ziema ir pārsteigusi nesagatavotus.

Vasaras riepas ziemā var novest pie nelaimes

vasaras riepas ziemāTo, cik bīstama var būt braukšana ar vasaras riepām tam nepiemērotos apstākļos, es zinu, jo Alūksnē un tās apkārtē ik gadu ir bijušas vairākas nepatīkamas avārijas, kas notikušas tieši tāpēc, ka automašīnām joprojām bijušas vasaras riepas. Un tas lielākoties noticis tieši ziemas sākumā, kad cilvēki vēl nav paspējuši veikt riepu maiņu, atliek to uz pēdējo brīdi. Un gadās arī pa kādam pārgalvīgajam, kurš uzskata, ka laika apstākļi nekādi nevar ietekmēt viņa lielisko auto vadīšanas prasmi. Lielākoties tie ir tieši jauni cilvēki, kas stipri pārvērtē savas spējas un arī vēlas sevi pierādīt uz ceļa.

Diemžēl šāda pārgalvība un neapdomība Alūksnes pusē ir maksājusi arī vairākas dzīvības. Un tie ir bijuši arī jauni cilvēki. Vienu puisi pazinu diezgan labi. Tāpēc man tas bija tiešām skumjš notikums. Un tas arī vienmēr atgādina to, cik svarīgi ir pārliecināties par auto tehnisko stāvokli, aprīkojumu atbilstoši sezonai. Un arī auto jāvada ar vislielāko atbildību pret sevi un citiem satiksmes dalībniekiem.

Kvalitatīvas ziemas riepas

Vislabāk vasaras riepas pret ziemas riepām nomainīt jau tad, kad ir vēl ir skaists un baudāms rudens, jo tad rindas servisos, kur veic riepu nomaiņu, nebūs tik garas, varēsiet bez steigas izvēlēties un iegādāties labākās ziemas riepas, kas atbildīs tieši jūsu automašīnai un braukšanas paradumiem. Ja lielajās pilsētās riepu pārdevēju un servisu ir daudz, tad reģionos un nelielās pilsētās, kāda ir arī Alūksne, izvēles iespējas nav tik plašas, tāpēc arī šo pakalpojumu sniedzēju noslogojums ir daudz lielāks, rindas ir garākas.

Bet, ja grib būt pavisam pārliecināts, ka ziema nesagādās ne pārāk lielus izdevumus, ne satraukumus, ziemas riepas par izdevīgā cenām var iegādāties jau vasarā. Un tad atliks tās tikai īstajā brīdī nomainīt. Ne par velti saka, ka rati jālabo ziemā, bet ragavas vasarā. Tāpēc domāt par riepām nākamajai sezonai nekad nav par ātru.

Ziemas riepas vislabāk iegādāties pie uzticama pārdevēja. Riepas ir tas mašīnas elements, kas mūsu trakajās ziemās spēj izvest mūs cauri jebkuram putenim, tikt galā ar atkusni, melno ledu. Latvijā ziema nevar apstādināt dzīvi, ja ir uzticams auto ar labām ziemas riepām.

Atgādinājums vienmēr noder

Ja šai ziemai izvēlaties pagājušā gada ziemas riepas, tad pārliecinieties, ka to protektora dziļums ir vismaz 4 mm. Un ziemas riepas obligāti jālieto vismaz līdz 1. martam.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *