Biznesa attīstība nelielās pilsētās

Uzsākot savu biznesu, jau pašā sākumā jābūt pavisam skaidri, ar ko uzņēmums nodarbosies. Nevajadzētu svaidīties no vienas sfēras uz otru, kas it kā savā starpā ir saistītas, bet tomēr nē. Labāk būtu pieturēties pie kaut kā viena un zināt savus tiešos konkurentus, jo tad zināsies arī ar ko rēķināties.

Par cik nāku no Alūksnes, kuru nevarētu saukt par to lielāko pilsētu Latvijā, skaidri zinu, ka biznesa uzsākšanā, īpaši jau mazpilsētā, daudz laika jāpavada analizējot konkurentus un iegūstot informāciju par to, kā labāk rīkoties, lai savu biznesu attīstītu, par to tad arī būs šis raksts.

Uzskatu, ka uzsākt biznesu vispār nav viegli. Lai viss izdotos kā iecerēts, jābūt gan radošam, gan drosmīgam, lai iesāktais tiktu novirzīts līdz galamērķim. Man ir zināmi ļoti daudzi cilvēki, kas ir uzsākuši savu biznesu, sākumā viņiem veicies pat ļoti labi, bet tad pēkšņi kaut kas nogāja greizi un viņi padevās. Lūk, par to es runāju. Tas ir tas brīdis, kad jābūt drosmīgam. Protams, riskantos brīžos uzņemties risku ir nepatīkami, tomēr, ja tas netiks darīts, tad panākumu nebūs pilnīgi noteikti.

Lai zinātu, kā no šādām situācijām izvairīt, vai vēl labāk – tādās nemaz neiekļūt, vispirms jānoskaidro paši biznesa pamata, un, manuprāt, to vislabāk var izdarīt no pieredzes, vienalga- labas vai sliktas. Par cik jaunam uzņēmuma īpašniekam tādas vēl nav, labākais veids kā to iegūt, ir konsultējoties ar kādu, kuram jau ir bijusi iespēja no savām kļūdām mācīties un zina, kā no tām izvairīties.

Bizness mazā pilsētā atšķiras no lielpilsētas. Ir jākoncentrējas uz citām lietām, piemēram, mērķauditorija un, kas būs uzņēmuma biežākie klienti. Vairāki uzņēmumi zaudē tieši uz to, ka nespēj saprast, uz ko tad īsti jāmērķē. Tas ir atkarīgs no vairākiem faktoriem, kā piemēram, uzņēmuma atrašanās vieta un kas tam atrodas apkārt vai, piemēram, kādā sezonā tas būs iecienītāks. Ar šādām un vēl daudzām citām vislabāk būtu konsultēties ar kādu, kuram jau ir pieredze biznesa uzsākšanā mazā pilsētā.

Kā jau iepriekš minēju, nav svarīgi, kāda ir konsultanta pieredze- laba vai slikta, jo uzskatu, ka arī slikta pieredze ir laba pieredze, jo no tās var daudz mācīties un nākotnē šādas kļūdas nepieļaut. Pat, ja cilvēks, kas jums sniedz padomu no mazpilsētas biznesa ir izstājies, viņš mācēs pastāstīt par to, kāpēc viņš no tā izstājās- kas nogāja greizi un no kā jums vajadzētu izvairīties. Toties, ja iegūsiet iespēju uzklausīt labas pieredzes stāstus, būs paveicies divtik. Pieredzējuši un veiksmīgi cilvēki nekaunas stāstīt par to, kā viņi nonākuši līdz tam, kas viņiem ir. Noteikti no šīs sarunas ņemiet visu, ko vien var!

manGadījumā, ja neizdodas atrast nevienu, kas varētu palīdzēt biznesa uzsākšanā šeit pat netālu, vienmēr ir iespēja smelties zināšanas ārpus valsts. Var konsultēties ar cilvēkiem, kas nodarbojas ar līdzīgu biznesu citu valstu mazpilsētās un pat norunāt tikšanos. Biznesa pamati jau nemainās tikai tāpēc, ka ir cita valsts un valoda, būtība paliek tā pati. Kā arī vienmēr paliek iespēja meklēt palīdzību internetā. Mūsdienās taču tik viegli internetā atrast daudz un dažādu pieredzes stāstu no neskaitāmiem cilvēkiem, kur katrs nāk no savas valsts. Iespējams izlasīt komentārus šeit un smelties zināšanas no krievu lapas vai arī meklēt pieredzes stāstus citviet internetā.

Katrā ziņā uzskatu, ka uzsākot savu biznesu mazā pilsētā, noteikti ir svarīgi uzzināt citu- pieredzējušāku cilvēku pieredzi. Kādu, kas jau kādu laiku noteiktajā jomā darbojas un nojauš no kā vajadzētu izvairīties, bet uz kā likt akcentus.

Ne tikai, lai mācītos no viņu kļūdām vai censtos atkārtot šo cilvēku panākumus, bet vienkārši, lai gūtu jaunas zināšanas un daudz drošāk varētu doties pretī savai pieredzei, vienalga, lai arī kāda tā nebūtu, jo vienmēr jāatceras, ka arī slikta pieredze galu galā ir laba pieredze, tāpēc nevajag baidīties no neveiksmes un panākumi sekos!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *